HoloNet.pl

forum fanów Star Wars
Teraz jest Pn 23 paź 2017, 12:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 11 kwi 2011, 11:14 
Droid

A po polsku kto miałby to wydać? Amber wydał w "papierze" dopiero. Może zagadaj z tłumaczem? ;)

PostNapisane: Pn 11 kwi 2011, 12:11 
Lord Admirał

Powoli chyba coś zaczyna się jednak w Polsce ruszać z ebookami - właśnie odkryłem, że Fabryka Słów Pilipiuka i Piekarę wypuściła... Ale jak dla mnie nadal jest tego trochę za mało, żeby inwestować w czytnik za 1k pln, a kompa do tramwaju nie wezmę (poza tym e-ink się liczy).
Wiem, wiem, to przez takich jak ja rynek się nie rozwija <;)>

PostNapisane: Wt 12 kwi 2011, 07:53 

No nie przesadzajcie. Można już za 0,3-0,4 kupić.

PostNapisane: Cz 19 maja 2011, 15:37 

No a ja dalej jestem rozdarta. Dać wytchnienie moim plecom i nadgarstkom i nadwrężyć portfel, czy dalej katować kręgosłup a za to czuć zapach świerzej farby drukarskiej? :roll: Chyba na to pytanie odpowie mi czas (jeśli nie wyprzedzi go ortopeda).

PostNapisane: Pt 27 maja 2011, 13:39 
ICO squad / Blaszany Drwal

Nomi napisał(a):
Jak kolekcjoner ma się napawać e-bookami :?: Chwalić się ilością zajętej przez nie pamięci :?:

Mi wystarczy profil na biblionetce (są oczywiście inne tego typu rozwiązania, np. nakanapie.pl). Zacząłem zapisywać w ten sposób swoje lektury, gdy jeszcze sporo korzystałem z biblioteki. Brakowało mi wtedy wirtualnej półki z książkami, dzięki której mógłbym sobie przypomnieć lektury, po których nie mam fizycznego śladu. Z czasem nie mogłem już się obyć bez tej i innych usług, pozwalających uporządkować różne aktywności z mojego życia. Choć ja przeniósłbym wszystko co tylko możliwe do Internetu. ;)

A półki z książkami zabierają jednak trochę za dużo miejsca i z czasem zaczynają dominować w mieszkaniu. Ja tam wolę więcej przestrzeni.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die.

PostNapisane: Pt 27 maja 2011, 20:45 

Cytuj:
Czy będzie niedopuszczalną reklamą, gdy powiem, że chodzi o Kindle z Amazon.com ?

Dzięki, napewno zajrzę!

PostNapisane: Śr 19 lis 2014, 20:50 

Odchodząc od SW, polecam R. Riordana zajefajne książki fantastyczne - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Żadna z części mnie nie rozczarowała :)

PostNapisane: N 29 mar 2015, 18:28 
Yamakasi

Rif napisał(a):

Czasami jest mi żal, że EU nadmiernie gmatwano i to niemal od samego początku. Pierwotna siła SW bazowała na uniwersalnej, ale dość prostej opowieści o ludziach. Uniwersum było mitem. Za przykład podam tutaj "Wojny klonów", które z przekazu Kenobiego były dla mnie niczym zaginiona legenda arturiańska o prawych rycerzach walczących z niepisaną, złą siłą. W życiu mi nie przyszło do głowy, że za naście lat później przyjdzie mi oglądać opowiastki o podatkach, klanach bankowych, federacjach handlowych czy korupcji wśród urzędników niższego szczebla. Zresztą dysonans z tym związany najlepiej chyba zilustruje filmik, który powstał krótko po premierze "Mrocznego widma".

http://www.youtube.com/watch?v=GlwQQsDYrpQ

Jak wszyscy wiemy od tego momentu nic nie zmieniło się na lepsze, a marka SW szła tylko w gorszym kierunku. Gdy czytam opisy najnowszych powieści (a także teksty naszych holonetowych recenzentów), to czuję się co raz silniej zniesmaczony. Przydałoby się wrócić do prostoty, do siły mniejszych opowieści, w których liczyli się ludzie (i obcy i droidy), a nie jakieś organizacje handlowe czy kolejne organizacje zrzeszające ludki z midichlorianami w osoczu. Stąd też cenie sobie komiksy, które z zasady muszą bazować na wiarygodnych bohaterach. Na "Dark Times" mogę czekać miesiącami, ale wiem, że otrzymam historię, która nie pozostawi mnie obojętnym, o której nie zapomnę po przeczytaniu i która przede wszystkim nie pozostawi we mnie uczucia niesmaku, jak ma to miejsce po lekturze kolejnych powieści.

Idea Zahna była prosta. Księżyc, rasa. Brak powiązań rozłożonych na tysiąclecia i kilka galaktycznych konfliktów. Trzeba było jednak rozpocząć chocholi taniec zwany EU. Aż dziwię się, że tak patrzę z perspektywy lat, gdyż naście lat temu chłonąłem podniecony każdą najmniejszą wzmiankę o EU. Do dziś dzień pamiętam chwile, gdy rozpocząłem lekturę "Dziedzica Imperium" i emocje związane z oczekiwaniem na kolejne tomy. To były jeszcze "Gwiezdne wojny", a potem rozpoczął się serial EU, który śledzę jak miliony telewidzów baczących na losy bohaterów "M jak miłość". I podobnie jak jego widzowie zapominam po kilku dniach co miało miejsce w poprzednich odcinkach.

Posnułem z rana refleksje, a teraz pora wracać do pracy <:)>

Czytałem sobie stare posty i natrafiwszy na ten naszła mnie myśl, że trochę [ale tylko trochę] zazdroszczę nowej generacji, która złapie bakcyla po premierze Epizodu VII. Sam trochę podłamany wyrzuceniem EU do kosza teraz jestem zdania, że takie mocne trzęsienie ziemi to jedyne wyjście - zwłaszcza, gdy się spojrzy na perypetie Solo i Skywalkerów po Powrocie Jedi. Za dużo i byle jak.

"Legendy" to już zamknięty rozdział, będę do nich wracać a jakże - sporo tam dobrze opowiedzianych historii, ale z niecierpliwością czekam na to co zaprezentują nam filmy.

PostNapisane: N 29 mar 2015, 21:33 
Droid

Zamknięty, zamknięty... Też mi coś. I co z tego? Pomijając, że to wymyślona historia, to właśnie historia powszechna uczy, że w zależności od punktu widzenia, od miejsca i czasu, fakty są interpretowane różnorako. Więc... Star Wars stoi otworem dla każdego miłośnika nikomu niepotrzebnej wiedzy, ale za to potrzebnej rozrywki.

PostNapisane: Pt 03 kwi 2015, 19:56 
Yamakasi

Otóż to - przecież rzecz się miała dawno, dawno temu <cfaniak>

A widząc posty z 2011 o ebookach i czytnikach książek elektronicznych - jestem pełen podziwu dla fanowskiego podziemia, które przerobiło niemalże wszystkie wydane w Polsce książki z serii na format .mobi. Sporo tytułów było dostępnych w pdf, często były to bezpośrednie skany a jakieś dwa lata temu bliżej nieznany/nieznani zapaleńcy zaczęli elegancko wszystko formatować, edytować i przerabiać do bezpośredniego użycia na amazon kindle. Dzięki temu można sprawdzić nawet te najstarsze i ciężko dostępne pozycje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa: UTC + 1