HoloNet.pl

forum fanów Star Wars
Teraz jest N 17 gru 2017, 01:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 05 paź 2003, 13:17 
ICO squad

W związku z tym, iż na starym Holo zamieściłem taki właśnie temat, chciałbym go jeszcze raz umieścić. Tym razem będę także co jakiś czas dodawał zdjęcia i informacje dotyczące postępu w pracach nad moją zbroją, którą właśnie posiadam. W przyszłości zrobi się z tego może jakiś poradnik/newsa i zamieści na ICO :)

Najpierw trzeba oczywiście skompletować całą zbroję i całe wyposażenie szturmowca.

• ZBROJA

Obrazek

Żeby wyglądać jak rasowy szturmowiec trzeba z pewnością kupić najpierw zbroje. ;) Najbardziej popularna jest tak zwana F/X Armor, którą można nabyć pod tym adresem. Oczywiście jest to najdroższa część z całego wyposażenia i wynosi razem z wysyłką 600-650$. Mowa tutaj o nowej zbroi, która jest w kilkudziesięciu częściach. Naturalnie można kupić sobie taką zbroje także na E-Bay'u, pod warunkiem że akurat będzie w tym momencie na sprzedaż. 8)
  • KOSTIUM

Obrazek

Czyli to co szturmowiec ma pod zbroją. Najlepszym rozwiązaniem jest kostium do nurkowania (ale nie pianka), można go kupić z pewnością w Polsce lub też pod tym adresem za 40$+wysyłka ok. 20$
  • BUTY

Obrazek

Cóż by to był szturmowiec bez butów... Nie ma co się w tym temacie specjalnie rozwodzić. Ja je osobiści kupiłem tutaj w cenie 80$ + ok. 25-30$ wysyłka.

Ostatnio edytowano Pn 20 paź 2003, 19:17 przez Mike, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: N 05 paź 2003, 13:18 
ICO squad

• OCHRANIACZ NA SZYJE

Obrazek

Chyba najlepszy ochraniacz na rynku sprzedaje koleś z Kalifornii, który wystawia go co jakiś czas na E-bay'u za 45$. Ochraniacz od niego jest po prostu boski. Szczerze polecam.
  • MODULATOR GŁOSU

Obrazek

Aby zachować charakterystyczny "odgłos" szturmowca, niezbędne jest posiadanie modulatora głosu, który można kupić na Ebay'u od tego gościa za 49$ + wysyłka. Oczywiście takie na prawdę full wypas modulatory głosu są także do zakupienia, ale raczej odradzam to robić, nie ze względu na jakość, która jest znakomita, ale na cenę, która potrafi wynieść nawet 500$ !!!
  • RĘKAWICE

Akurat to jest najmniejszy problem. Wystarczy kupić je u kaletnika lub w sklepie ogrodniczym. ;)
  • BLASTER E-11

Osobiście uważam, że najtrudniej jest skombinować blaster. Trudno mi tutaj cos konkretnie polecić, ale oczywiście polecam jak zwykle E-bay. Jeśli chodzi o cenę to waha się ona od 50 do 800 $. W zależności od tego, czy jest to zwykła replika, czy też przerobiony Sterling.

To by było na tyle. Niedługo dodam zdjęcia z prac nad moją zbroją. :)

Tytuł:
PostNapisane: N 05 paź 2003, 17:22 
Droid

A kto by chciał być szturmowcem? :lol:
Przecież to mięcho armatnie, nikomu nie potrzebne, prawie jak droid. Fakt wyglądają "kulnie", ale nic poza tym...

PS. Ten ochraniacz na szyję to... Chyba peszel fi 130? ;)

Tytuł:
PostNapisane: N 05 paź 2003, 18:53 

Hłe hłe, niezła fazka, jak przyprawę kocham :!:
Jak nie bedę miał co zrobić z $$$ bo bedę już posiadał wszystkie książki, komiksy, karty do gry, figurki etc. to może tez sobie zapodam takie cudko :mrgreen:
Zawsze marzyłem żeby wyskoczyć na premierę do kina w czymś takim :wink: W Stanach i Japonii to nic szczególnego, tam chłopaki wpadają całym oddziałem, no ale rzeczywistość $$$ nie ta sama...

Pozdrawiam

"Ludzie sÂą jedzeniem, ktĂłre zdecydowaÂło siĂŞ walczyĂŚ. Swoisty ewenement. To, Âże im siĂŞ udaÂło tak ich zaskoczyÂło, Âże do dziÂś nie bardzo w to wierzÂą, toteÂż sÂą wysoce podejrzliwi i nieufni." - Labria

Tytuł:
PostNapisane: N 05 paź 2003, 18:57 
ICO squad

Lorienjo napisał(a):
A kto by chciał być szturmowcem? :lol:

Ja sobie wypraszam, ja JESTEM szturmowcem :wink: moj numer rozpoznawczy to TK-3891

Lorienjo napisał(a):
Fakt wyglądają "kulnie", ale nic poza tym...

A czego chcieć więcej... :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 06 paź 2003, 23:47 
ICO squad

Tak jak napisałem wcześniej, zamieszczam zdjecia z prac nad zbroją. Robię coś powoli, bo nie chce jej uszkodzić. Zresztą instrukcja, ktora została do niej dodana, nie zawiera wszystkich punktów niezbędnych do złożenia zbroi.

Wszystkie zdjęcia znajdują się pod tym adresem :arrow: http://www.stormtrooper.friko.pl/zbroja.htm

W każdym bądź razie zacząłem jej składanie od hełmu.

• Faza pierwsza. Połączenie przodu i tyłu hełmu za pomocą "uszu" i 4 śrub dodanych do zbroi. Zostały także za pomocą kleju do glazury zamocowane wizjery.
  • Druga faza to wywiercenie otworów wentylacyjnych. Oczywiście na początku uzywamy małego wiertła i robimy kilka dziurek. Dodałem także pierwsze naklejki na hełm.
  • Trzecia faza to zakończenie tuningu hełmu w postaci ukończonych otworów wentylacyjnych (domyślnie powinna byc w tym miejscu naklejka). Zostały wykończone trójkątnym pilniczkiem. Do ich pomalowania użyłem akrylowego lakieru samochodowego w spray'u. Jeszcze trzeba tylko od wewnątrz specjalną siatkę przykleić. Zostały dodane kolejne naklejki na hełm.
  • Narazie nie robiłem nic wiecej przy hełmie, zająłem się natomiast pancerzem, który został w odpowiednich miejscach przynitowany. Końcówki nitów zostaną wkrótce usunięte, a same nity pomalowane.

Teraz zajmuje się aktualnie sklejaniem poszczególnych części zbroi - zdjęcia wkrotce.

Ostatnio edytowano Cz 06 lis 2003, 20:01 przez Mike, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 07 paź 2003, 19:14 

Wiesz co !? Wszystko extra, ale za taką kasę to takie "pierdoły" jak naklejki czy wiercenie (!!!!!) albo nitowanie to gruba przesada :cry: :cry: :cry:

"Ludzie sÂą jedzeniem, ktĂłre zdecydowaÂło siĂŞ walczyĂŚ. Swoisty ewenement. To, Âże im siĂŞ udaÂło tak ich zaskoczyÂło, Âże do dziÂś nie bardzo w to wierzÂą, toteÂż sÂą wysoce podejrzliwi i nieufni." - Labria

Tytuł:
PostNapisane: Wt 07 paź 2003, 23:19 
ICO squad

izi napisał(a):
Wiesz co !? Wszystko extra, ale za taką kasę to takie "pierdoły" jak naklejki czy wiercenie (!!!!!) albo nitowanie to gruba przesada :cry: :cry: :cry:

Wiesz... naklejki były dołączone i wystarcza je tylko przykleić, jeśli chodzi o wiercenie i nitowani, to że tak powiem jest moja ingerencja. Normalnie powinno się wszystko składać na taśmy rzepowe. 8) Zresztą na pewno zdajesz sobie sprawę jaka to jest satysfakcja potem z powodu złożenia takiej zbroi. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 08 paź 2003, 13:59 
Terminator

Rzeczywiście Mike świetnie to wygląda, ale z drugiej strony : po co ci to ? Będziesz jeździł z tym na konwent ? Jeśli tak to sobie zrobię z tobą zdjęcie, oczywiście jeśli się zgodzisz :) :).

Tytuł:
PostNapisane: Śr 08 paź 2003, 15:06 
ICO squad

Dawidos napisał(a):
Rzeczywiście Mike świetnie to wygląda, ale z drugiej strony : po co ci to ? Będziesz jeździł z tym na konwent ? Jeśli tak to sobie zrobię z tobą zdjęcie, oczywiście jeśli się zgodzisz :) :).

W sumie pytanie jest dobre Dawidos, a odpowiedź jak najbardziej prawidłowa. Właśnie międzyinnymi do jazdy na konwenty, co do zdjecia to nia ma sprawy :)

Tytuł: Great!
PostNapisane: Pt 14 lis 2003, 22:36 
Jedi Master

Wow. Do tej pory w Polsce czegoś takiego nie widziałem. W USA to co innego. Sam interesowałem sie zbroją, ale raczej Scout Troopera i Imperial Guarda. Najlepszym miejscem jest studio Dona Posta. Zainteresowanych odsyłam np. na:
http://web.ukonline.co.uk/bingo275/helmets.htm
Znajdziecie tam hełmy wszelkiego rodzaju Trooperów, Vadera, Fetów, itd. Ponadto są one w róznych wersjach (cenowo jakościowych).
Jest jeszcze jeden sposób na uzyskanie kostiumu np. szturmowca, jest to technika istniejąca pod nazwą vacuumforming (formowanie próżniowe). To bardzo trudna i niebezpieczna (grozi poparzeniem) metoda tworzenia wszelkiego rodzaju hełmów i pancerzy z plastiku. Ja sam poczyniłem dopiero pierwsze próby wykorzystania tej techniki. Jeżeli będą chętni, to mogę opisać tę metodę dokładniej.
P.S. Mike podziwiam cię, że wydałeś tyle forsy na ten strój. Gdybym miał kasę, to chętnie sam bym sobie coś takiego sprawił ;)

Ostatnio edytowano Wt 18 lis 2003, 06:14 przez Nightjar, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 15 lis 2003, 22:04 

Jak dla mnie to ta zbroja jest super :D Sam kiedyś o takiej myślałem ale nie stety nie wiedziałem gdzie to wszystko dostać.Teraz to co innego , ale i tak ędzie z tym kłopot bo kasy nie mam za dużo a troche to kosztuje... :(

Tytuł:
PostNapisane: Pt 19 gru 2003, 22:29 
ICO squad / Blaszany Drwal

Mam pytanie: Czy faktycznie hełm, tak ogranicza widoczność, jak to się powszechnie uważa (patrz np. komiks "Tag & Bink are dead") i w efekcie można walnąć głową we framugę drzwi, tak jak w Star Wars?

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die.

Tytuł:
PostNapisane: So 20 gru 2003, 04:22 
ICO squad

Przyznam, że faktycznie teraz przestaje sie dziwic czemu Luke "nic nie widzial w tym hełmie" 8)

Tytuł:
PostNapisane: So 20 gru 2003, 11:17 
Black Guardian

Mike napisał(a):
Dawidos napisał(a):

W sumie pytanie jest dobre Dawidos, a odpowiedź jak najbardziej prawidłowa. Właśnie międzyinnymi do jazdy na konwenty, co do zdjecia to nia ma sprawy :)

Heheh... Mike. 5 zeta od zdjęcia i koszty zbroi zwrócą się raz, dwa :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1