HoloNet.pl

forum fanów Star Wars
Teraz jest Pt 15 gru 2017, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 paź 2004, 15:47 

Lorienjo napisał(a):

Już na sam koniec ostatnia droidzia pretensja do zakończenia. Jak dla mnie za słabo uzasadniłeś "upadek" floty Sith. Jednej Bastili zabrakło i wszystko się posypało jak domek z kart, jakby to były droidy Federacji, którym okrętu dowodzenia zabrakło. Czyżby na pokładach mrocznej floty nie było gentelistot? Nie było doświadczonych dowódców? Flota nigdy nie była szkolona do walki bez "centralnego" dowodzenia? A może po prostu słabo opisałeś ten fragment bitwy?

Otóż znając mniej więcej charakter Dartha Malaka założyłem, że na pokładzie żadnego ze swych Sith Destroyerów nie było ani jednego z jego admirałów. Malak wolał sam dowodzić w bitwie, która decydowała przecież o losach Galaktyki; w tym wypadku jego decyzją to Bastila Shan wszystko kontrolowała. Kiedy jej zabrakło, szlag trafił Medytację Bitewną, a siły Imperium Sith wpadły w totalny zamęt; założyłem bowiem, iż po "powrocie" Bastili nikt we Flocie Sith nie będzie wiedział co jest grane i kto teraz nią dowodzi. Właśnie dlatego wstawiłem mały fragment, o tym, że statki Sithów oddaliły się od GK i czekały na jakikolwiek sygnał od ich mistrza, Malaka. A sygnał ten nie nadszedł.
Sytuacja wyglądała podobnie do tej z Bitwy o Endor. Po śmierci Imperatora Palpatine'a Flota Imperium - znacznie przecież większa od Rebelianckiej - poszła w rozsypkę i w efekcie haniebnie uciekła.
W gruncie rzeczy za każdym razem gdy w Star Wars ginie główny zły, a na dodatek przywódca sił zbrojnych jego "prawe ręki" zaczynają walczyć o władzę i wszystko idzie w drobny pył.
Tak samo w KOTORze... Choć może nie; W KOTOR II Sith Lords w końcu siły Sithów zwyciężają - chociaż ich przywóca ginie, ci jednoczą się przeciwko swym wrogom.

Cytuj:
Koniec. Jak ja nie lubię tego słowa. Fakt, istnieje jednak nadzieją, że napiszesz coś znowu.

Nadzieja? Na pewno tak będzie (już słyszę ten zduszony jęk droida, błagającego stwórcę o litość)!

Na razie w planie mam napisanie czegoś znacznie krótszego. Na początek idzie "Ostatni Pojedynek" (zacząłem całkiem niedawno), gdzie spotkamy bardziej znane postaci, np. Dartha Vadera i rzecz jasna mojego głównego bohatera, od którego niecałe dwa lata temu przejąłem imię: Mistrza Jedi Nadiru Radenę.
Potem pewnie znowu będzie coś o kolejnym członku rodziny Sunrider-Radena... ups... chyba za dużo powiedziałem...

Na koniec za to zostawiam sobie czas na napisanie ponownie o mistrzu Arunie Radena i Vimie Sunrider pięć lat po Ostatniej Bitwie, czyli w czasach Knights of the Old Republic II - Sith Lords.
Tak samo jak w wypadku Ostatniej Bitwy mam zamiar napisać moje opowiadanie na podstawie fabuły KOTORa II, lecz tym razem będę się musiał wykazać większą inicjatywą niż teraz.
Ale to dopiero będzie gdzieś w okolicy premiery Revenge of the Sith...

Dzięki Lorienjo za przeczytanie Ostatniej Bitwy i ostrą krytykę także; mam nadzieję, że dzięki niej będę bardziej konsekwentny w tworzeniu fabuły kolejnych opowiadań, spojrzę trochę inaczej na "ZA WOLNĄ" akcję oraz jej formę i wykażę większe umiejętności pisarskie, niż w wypadku Ostatniej Bitwy.
Mam też adzieję, że znacznie poprawię swój styl i uda mi się napisać coś, co będzie można przeczytać z przyjemnością. Nie popełnię tych samych błędów co w OB (i znowu: I hope...)

Jeszcze raz dzięki!

Nie ma chaosu - jest harmonia
Nie ma śmierci - jest Moc

PostNapisane: Pt 30 maja 2008, 12:07 

Jak zobaczyłem wasze fanficki to o o mało nie zrezygnowałem z umieszczenia swojego. Mój nie jest rozdziałem jakiejś książki czy czymś takim jest jakby opisem sytuacji. Dlatego prosze oceniać go jako taki.

Akcja dzieje się w czasie przejęcia władzy w imperium przez Nowy Zakon Sith i walki z imperatorem Felem. Rzecz rozpoczyna sie na planecie Kashyyyk kiedy to poniżany Wookie albinos znajduje w wgłębi Kashyyykiańskich lasów świeżo rozbity myśliwiec sith z martwym Sithem , na jego pokładzie znajduje Holokron Belii Darzu który najprawdopodobniej miał być przeznaczony dla Dartha Krayta. Wrażliwemu na moc wookiemu udaje się uruchomić holokron jednak nie mogąc mówić w basicu nie uzyskuje żadnych informacji. Konstruuje motywator głosu umożliwiający mu to , studiując dogłębnie holokron oraz przebywając w pobliżu ciała Sitha wkracza na ścieżkę ciemnej strony. W tym czasie tworzy swoje pierwsze droidy przy pomocy alchemii sith , i postanawia wymazać swoje dawne imię z historii. W tym celu Darth Remeh jak się nazwał dokonuje przy pomocy swoich droidów rzezi swojej wioski zabijając każdego kto znał jego poprzednie imię oraz wszystkich świadków , łamiąc świadomie największy zakaz wookiech dotyczący zabijania przy pomocy pazurów. Kiedy dowiaduje się o zakonie sith kradnie statek i wraz z holokronem , kilkoma droidami i mieczem świetlnym sitha który znalazł w myśliwcu leci na Coursant. Gdzie niechętnie zostaje przyjęty do zakonu i pobiera nauki. Nie spodobała mu sie koncepcja bezwzględnego posłuszeństwa Lordowi Sith więc jak tylko jego nowe droidy treningowe przeanalizowały większość technik walki mieczem świetlnym znajdujących się w Świątyni Sith zbiegł na Korriban gdzie zdobył Holokron Freedona Nadda odleciał na Kashyyyk gdzie zaczął atakować miasta wookiech najsilniejszych chciał sprzedać jako niewloników resztę prócz albinosów mordował zbierał wszelkie cenne przedmioty oraz części do droidów. Informacja o jego rzeziach ogarnęła całą planetę co spowodowało prześladowanie albinosów którzy masowa zaczęli do niego ciągnąć informacja dotarła także do uszu Krayta który wysłał dwóch Sithów i oddział szturmowców żeby powstrzymac szalonego wookiego. Kiedy przybyli na Kashyyyk Darth Remeh wykorzystał moc aby zwurócić przeciw szturmowcom wookiech i razem z droidami zabił sithów przez jakiś czas mamił imperatora doniesieniami że poszukują już jego ciała. W tym czasie zbierał siły do ostatniego uderzenia po którym odleciał i sprzedał swoich współziomków na Tatooine a sam skierował się na Kamino wraz z 100 albinosów. Tam nakazał klonerom stworzenie z kodu genetycznego przywiezionych ze sobą Wookiech noworodków które poza genetycznym albinizmem miały mieć krtań dostosowaną do basica oraz wrodzoną wrażliwość na moc nie miały mieć zwiększonego posłuszeństwa ani szybkości dorastania. Kiedy dowiedział się jak "krzyżować bezpiecznie" (aby nie doszło do niebezpiecznego chowu wsobnego) swoje twory zabił dorosłych albinosów i udał sie na jedna z planet w niezbadanej przestrzeni i tam postanowił stworzyć nową rasę , oraz doskonalić umiejętności władania mocą i tworzenia przy jej pomocy droidów. Stworzył własny holokron będący niejako instrukcją dla kolejnych pokoleń nowej rasy.

PostNapisane: Pt 30 maja 2008, 13:07 
Droid

Cóż... Początkowe założenia przypominają nieco historię Tojjevvuka, syna Tvrrdko. Jeśli chcesz pisać, to zacznij od małego kawałeczka. właśnie od historii początków życia twojego Wookieego (da to bazę do dalszej opowieści) i zakończ odnalezieniem owego myśliwca Sitha. Oczywiście nie spisuj życiorysu. ;)

PostNapisane: Pt 30 maja 2008, 15:49 
ICO squad

Hańba, że dajesz linki do Wookiee, a nie Vitasa. Tak jak hańba, że nie dajesz już linków do njusów. :>

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1