HoloNet.pl

forum fanów Star Wars
Teraz jest Pt 15 gru 2017, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 12 wrz 2004, 21:59 

Ja bym najchętniej zobaczył jednak coś z czasów Imperium. Jakoś czasy KOTORa mnie nie pociągaja, jak czasy klasycznej trylogii. Pole do popisu w tym czasie jest niewyczerpane (a tak słabo wykorzystane np. w książkach).

A co do formuły serialu, to pewnie zwycięży seria z jednym głównym bohaterem. Bo raczej wątpię by GL zdecydował się na oddzielne odcinki nie powiązane ze soba bohaterami. Choc moim zdaniem byłaby to ciekawa formuła dla takiego serialu. Fajnie by było zobaczyć epizody z historii galaktyki, jak i z życia znanych i mniej znanych bohaterów sagi (ciekawe by było zobaczyć jak np. Dr. Evazan dorobił się 12 wyroków śmierci :) ). Taka formuła oddzielnych opowieści, jak np. w "Twilight zone"

Tytuł:
PostNapisane: N 12 wrz 2004, 22:15 
Freelancer

Wyraziłem podobną opinię gdzieś wyżej, lecz zaginęła gdzieś w mroku starych postów.. :wink: . Tak jak i ty uważam czasy Imperium za dobre do nakręcenia o nich serialu... ale wolałbym "brudne" Imperium - raczej sceny z "codziennego" życia (skrzyżowanie przygodówki z kryminałem :?: ). Jakby nie patrzeć, to dolne Coruscant wygląda jak... :?: kojarzy mi się Blade Runner :wink: :D . Przekupstwa, szwindle, zabójstwa i przemyt...Heh... Jakże to miła odmiana po szczytnych celach, ideałach, walce o wolność, równość, niepodległość (i inne podobne dyrdymały :D ) w Galaktyce... 8)

Tytuł:
PostNapisane: N 12 wrz 2004, 22:19 
ICO squad / Blaszany Drwal

Seriale, w których poszczególne odcinki nie są powiązane kilkoma postaciami mają słabą oglądalność i wytwórnie unikają ich jak wampiry wody święconej, więc możemy zapomnieć o takiej konwencji. Przypominam, że wyprodukowanie któtkiej animki w rodzaju Clone Wars, a nakręcenie serialu fabularnego to dwie całkiem różne rzeczy - w tym drugim przypadku potrzebne są dużo większe nakłady finansowe, ryzyko jest większe, więc producenci poczynają sobie znacznie ostrożniej. W takim zaś wypadku oś fabularną SW TV musi stanowić absloutny pewniak, który łykną także, a raczej przede wszystkim, niefani, masowa widownia. Osobiście stawiam, więc na okres pomiędzy obiema Trylogiami i Vadera w roli głównej. O bardzo Starej Republice można spokojnie zapomnieć. Tak samo, jak o wyprawie kartograficznej Thrawna :(

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die.

Tytuł:
PostNapisane: N 12 wrz 2004, 22:29 
ICO squad

Osobiscie tez chcialbym, zeby serial byl gdzies w okoliacach OT, albo tuz po niej. Nie wiem czemu, ale praktycznie jestem pewnien, ze serial ten bedzie sie dzial od zakonczenia ROTS do ANH. Oby nie byl oparty na KOTORze czy innym novum niewiadomego pochodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 13 wrz 2004, 10:06 
Droid

Serial MUSI być tani w produkcji, nie tak jak filmy SW GLu$ia, bo nie będzie miał żadnych szans nawet jeśli to SW. Porównajcie chociażby losy zwykłej animacji SW Droids i SW Ewoks, Droids były za drogie w produkcji i padły po jednym sezonie, Ewoki dawały pole do popisu i swobodę autorom za niewielkie pieniądze. Jeśli serial powstanie to MUSI się oprzeć o to, co już stworzono, jest i działa (nazwijmy to syndromem GLU$ia, mega produkcja do ostatniego szczegółu). No chyba, że pójdzie się drogą zupełnego żywiołu, tandety i kiczu aby było (Xena?), ale nie wiem, czy Maker da na to zgodę. Seria "X-wing"? A może "Naboo Fighter"? ;) Bo z pewnością nie chwyci "Trade Federation Prawa Zaboru" w końcu serial jest dla ludzi. 8)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 13 wrz 2004, 15:23 
Freelancer

Nexus-6 napisał(a):
... W takim zaś wypadku oś fabularną SW TV musi stanowić absloutny pewniak, który łykną także, a raczej przede wszystkim, niefani, masowa widownia. Osobiście stawiam, więc na okres pomiędzy obiema Trylogiami i Vadera w roli głównej.

Fakt! Vader, który jest w mojej skromnej opinii najsilniejszą osobowością w uniwersum SW, nadawałby się do tego doskonale. W zasadzie jest swego rodzaju "wizytówką" Star Wars. Kilkakrotnie spotkałem się z wypowiedziami osób, które fanami nie są, a wręcz mają nikłe o nich pojęcie : "Vader? A ... ten w czarnej zbroi z Gwiezdnych Wojen."

Tytuł:
PostNapisane: Pn 20 wrz 2004, 19:28 
Padadown

A wizytówką NT jest Jar Jar :lol: :lol: Żart.
Fajnie by było oglądać sobie serialik ze świata SW. Może Lucas pokaże poprostu to co się działo zaraz po TPM aż po wydarzenia z ROTJ i może jescze troszkę dalej :?:

Tytuł:
PostNapisane: Pn 20 wrz 2004, 19:36 
Obee-One Canobee

A oglądaliście serial animowany Star Wars: Ewoks, albo 97 minutowy film telewizyjny Star wars holiday special z 1978? Tak z ciekawości pytam, bo sam nie widziałem...

Tytuł:
PostNapisane: Pn 20 wrz 2004, 20:13 

Qrcze ja wlasnie tez nie widzialam..a obejrzalambym sobie HS...ktos moze wie skad to mam wziac??:)(w kazie nie ma:()

Tytuł:
PostNapisane: Cz 23 wrz 2004, 08:30 
Obee-One Canobee

http://www.shareaza.com - stąd ściągniecie program do bardzo fajnej sieci P2P - dość młodej, ale za to bez żadnych sszpiegów w stylu Kaazy, i można tu znaleźć sporo rzeczy - ściągnęłem już 15 chapterów CW (teraz ściągam następne), Star Wars Holiday Special: Boba Fett (10 min film animowany), jest tu też SW: Holiday Special (97 film telewizyjny)... no i wogóle sporo ciekawostek. Seriali SW: Droids i SW: Ewoks (:P) chyba nie ma :(

Tytuł:
PostNapisane: Cz 23 wrz 2004, 11:16 
ICO squad

Mam watpliwosci czy serial bedzie rozgrywac sie w okresie od ROTS do ANH, czy tez po OT. Musialby w nim wystapic Vader, a to by bylo fatalnym posunieciem. Jego legenda zostala by rozbita w drobny mak. Od enigmatycznej osobowsci z 1977 roku do serialowego wyrobnika w 2006 roku. Jestem przeciwny!

Z drugiej strony rzadko kiedy gwiezdnym dobrze robia wydawnictwa pozbawione glownych bohaterow kinowych. Stad np. niechetnie tworzy sie ksiazki tychze pozbawione. Punkt rownowagi z Macem w roli glownej, co z tego, ze byl dobra ksiazka, jesli ludzie jej nie kupowali. Amerykanie chcieli Anakina i Obi-Wana.

Ale i tutaj zdarzaja sie wyjatki, a chyba najbardziej znamienitym jest mega hit gierkowy, czyli Knights of the Old Republic, bijacy rekordy sprzedazy, zbierajacy znakomite recenzje i swietnie przyjety przez graczy na calym swiecie (poza Mike'em <;)> Stad osobiscie licze na historie o upadku republiki bazujaca nieco na rzymskich czasach, czyli cos o czym pisalem na poczatku tego watku. Dla widza masowego wazne, zeby bylo duzo Jedi i mieczy swietlnych <:)>

A czy mozna taki serial zrobic stosunkowo niskim kosztem i tak by wygladal znakomicie? Owszem, serial Indiana Jones byl pierwsza produkcja w ktorej zastosowano nieliniowy sposob produkcji, mial tez ciekawe efekty specjalne (ktore dostrzega sie dopiero widzac materialy o jego realizacji), polegl nieco na niwie fabularnej. Obecnie jestesmy wiele lat do przodu. Opanowano nowe techniki realizacji (tansze, szybsze i ladniejsze), ILM jest domowym studiem Lucasa, wiec to tez sa jakby nie patrzec znacznie nizsze koszta. Znajac George'a to pewnie prace nad serialem zostaly wsadzone w koszta realizacji epizodu III, tak przy okazji <;)>. U niego wszystko ma swoja logike i jest ze soba w jakis sposob powiazane. Np. aktorzy grajacy w Jedi Knight zostali wylapani przy okazji castingow do Mrocznego Widma przez Robin Gurland (tak przynajmniej czytalem przed laty w PC Gamerze).

Tytuł:
PostNapisane: N 26 wrz 2004, 20:15 
Freelancer

Rif napisał(a):
Mam watpliwosci czy serial bedzie rozgrywac sie w okresie od ROTS do ANH, czy tez po OT. Musialby w nim wystapic Vader, a to by bylo fatalnym posunieciem. Jego legenda zostala by rozbita w drobny mak. Od enigmatycznej osobowsci z 1977 roku do serialowego wyrobnika w 2006 roku. Jestem przeciwny!

Wydaje mi się, że na to jest już za poźno... Darth Vader - mroczny wojownik, najbardziej charyzmatyczna osobowość w SW, otoczona mgiełką tajemnicy o jego pochodzeniu... Nasz Mroczny Lord został już z niej odarty w chwili ukazania się TPM. Jego legenda - jak to nazwałeś, jest JUŻ stopniowo rozbijana. Widzieliśmy jego dzieciństwo, jego młodość... Teraz dowiemy się, jak stał się Lordem Sithów. Wydaje mi się, że gdybyśmy ujrzeli w serialu Vadera jako zabójcę Jedi - było by to potwierdzeniem słów Obi-Wana z CT.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 23:20 
Rebel Psychologist

Cóż.Pewno narażęsię na szeroką krytykę, ale muszę stwierdzić, ze nie do końca jestem przekonany, co do pomysłu nakręcenia tego serialu. Poprzez tego typu posunięcia wiele filmów straciło już swój klimat. Seriale ZAWSZE są gorsze niż oryginały. Mam tu na myśli i treść i efekty, które w przypadku SW są niezwykle ważnym elementem wyrazu.

Z drugiej jednak strony muszę zapewnić, że jeśli taki serial powstanie (a to już właściwie przesądzone) to zrobię wszystko, żeby go oglądać. No bo tak już te nasze SW działają, że się ich chce więcej i więcej. :P

Co do okresu, w którym miały by się dziać to nie mam chyba preferencji, choć zgadzam się, że umieszczenie fabuły tak, by jej centralną postacią był Vader (lub inna sztandarowa postać SW) byłoby totalną głupotą i wręcz świętokractwem. Wiele było tu pomysłów co do treści...wiele z Was ma nadzieję na jakąś niezłą kryminalkę lub krwawą i mroczną fantastykę. To niestety odpada, bo tak jak już stwierdził Nexus-6 liczy się oglądalność, a w przypadku tej tematyki i tego że ma to lecieć w TV trzeba się nastawić na dzieci i młodzież. Dzieci zaś to w miarę infantylna i "łagodna" historyjka, bo serial powstaje przecież w purytańskiej Ameryce, gdzie cenzura obowiązuje nawet ludzi pełnoletnich.....hmmm...chociaż przecież Clone Wars tak łagodne znów nie były....no to już sam tego co napisałem nie jestem pewnien....ale mam wątpliwości.

Są tu tacy, co zaznali smaku władzy, a teraz innym człekiem gardzą. Jeśli czujesz, że to do Ciebie skierowane...unikaj mnie chłopczyku.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 00:05 

Moj prorok ciemnej strony mocy mowi mi ze serialik bedzie ala ksiazkowa seriia Young Jedi Knights.Ide o zaklad ze osia fabuly beda przygody mlodego luka i leii (w dwoch osobnych watkach fabularnych).

A jezeli chodzi o mazenia to chcialbym zeby serial byl o mlodosci Hana Solo.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 08:46 

A ja tam myślę, że będzie jednak o Jedi i ich "przygodach" w Galaktyce, która jest daleko stąd...

Jak dla mnie najlepszą formą serialu SW byłby taki, gdzie każdy kolejny odcinek trwający ok. 40-60 min był puszczany co dwa, trzy miesiące (żeby panowie od ILM postarali się przy special effectach i żeby facet, który ma pisać scenariusz miał więcej czasu do przemyśleń)
IMO pomysł ciągnięcia serii SW o jednym i tym samym bohaterze w tych samych czasach to kicha.
Najlepiej byłoby, żeby każdy odcinek mówił o zupełnie czymś innym, niż poprzedni (i żeby jego twórcy korzystali z EU). Na przykład jeden byłby o czasach starożytnych, powiedzmy o którymś sławnym Jedaju walczącym w Wojnie Sith, drugi o X-wingach, a trzeci o TNJO powiedzmy.

Nie ma chaosu - jest harmonia
Nie ma śmierci - jest Moc

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1