HoloNet.pl

forum fanów Star Wars
Teraz jest Pt 15 gru 2017, 20:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 09:05 
ICO squad

Jedi Nadiru Radena napisał(a):
A ja tam myślę, że będzie jednak o Jedi i ich "przygodach" w Galaktyce, która jest daleko stąd...

A działo się to dawno, dawno temu... 8)

Jak dla mnie najlepszą formą serialu SW byłby taki, gdzie każdy kolejny odcinek trwający ok. 40-60 min był puszczany co dwa, trzy miesiące (żeby panowie od ILM postarali się przy special effectach i żeby facet, który ma pisać scenariusz miał więcej czasu do przemyśleń)
IMO pomysł ciągnięcia serii SW o jednym i tym samym bohaterze w tych samych czasach to kicha.

Dokładnie. Jestem zauroczony tym pomysłem. Po co w tworzyć "Przygody Młodego Luke'a Skywalkera" :roll: , lepiej rozwijać fabułę we wszystkich możliwych kierunkach. Dać wreszcie Thrawna :D, wymyśleć coś nowego i ciekawego a nie kisić się w w 60 latach z paru miliardów. Rozrzut czasowy da Lukiemu możliwość o wiele ciekowszego ukazania SW.

Najlepiej byłoby, żeby każdy odcinek mówił o zupełnie czymś innym, niż poprzedni (i żeby jego twórcy korzystali z EU). Na przykład jeden byłby o czasach starożytnych, powiedzmy o którymś sławnym Jedaju walczącym w Wojnie Sith, drugi o X-wingach, a trzeci o TNJO powiedzmy.

A dlaczego nie o sławnym Sithie, albo o TIE Fighterach ?? Ukazanie punktu widzenia "Tych Złych" także wyjdzie całemu Universum na zdrowie. Ile można patrzeć na to wszystko z jednej strony ? Jakąś historyjkę z Imperium Huttów, jakieś bothańskie zagrywki. Cokolwiek byle nie nudna sztampa rebelia, Jedi, Republika. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 09:37 

Jedi Nadiru Radena pisze

Cytuj:
Najlepiej byłoby, żeby każdy odcinek mówił o zupełnie czymś innym, niż poprzedni (i żeby jego twórcy korzystali z EU). Na przykład jeden byłby o czasach starożytnych, powiedzmy o którymś sławnym Jedaju walczącym w Wojnie Sith, drugi o X-wingach, a trzeci o TNJO powiedzmy.

Baca pisze

Cytuj:
A dlaczego nie o sławnym Sithie, albo o TIE Fighterach ?? Ukazanie punktu widzenia "Tych Złych" także wyjdzie całemu Universum na zdrowie. Ile można patrzeć na to wszystko z jednej strony ? Jakąś historyjkę z Imperium Huttów, jakieś bothańskie zagrywki...

To swietny pomys (cos ala nowe SW Tales) zeby kazdy odcinek opowiadal o innej epoce w historii SW.Mozna by tez jeden odcinnek opowiadac z dwoch roznych pkt. widzenia np. pol odciinka o pilotach TIE a drugie pol o pilotach X-Wingow albo zeby watki sie przeplataly.

Niestety bardzo malo prawdopodobne jest to zeby papcio Lucas zrobil cos dla Fanow.Seriall bedzie musial sie sprzedac, co wyklucza historie zprzed 4000 BBY - zwykly widz ma gdzies EU, chce zobaczec glowne postaci z filmow.Niestety normalnych widzow jest 99.9% a nas ,ktorzy widza swiatlo prawdy jest niewielu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 11:00 
ICO squad

Jak dla mnie najlepszą formą serialu SW byłby taki, gdzie każdy kolejny odcinek trwający ok. 40-60 min był puszczany co dwa, trzy miesiące (żeby panowie od ILM postarali się przy special effectach i żeby facet, który ma pisać scenariusz miał więcej czasu do przemyśleń)

Panowie z ILM moga zrobic wszystko, ale tu chodzi o budzet i szybkosc realizacji. 2h film robia w ciagu 3-4 lat (1-2 na przygotowania i kolejne dwa na zdjecia i postprodukcje), a kosztuje to tyle, ze moze zwrocic sie jedynie, gdy ludzie szturmem rusza do kin i kupia wydanie DVD. Dlatego efekty w serialu beda przemyslane tak, by dalo sie je wykonywac w miare szybko, rozsadnym kosztem i beda powtarzalne (nierealnym jest by biegac po roznych okresach swiata SW - zreszta tylko fanatycy by polapali sie w takich skokach czasowych). Serial to serial, rzadzi sie wlasnymi prawami.

Pamietam wlasny zawod, gdy bylem mlodszy i pierwszy raz emitowano serial "Mlody Indiana Jones", a ktory nie posiadal rozmachu swego filmowego pierwowzoru. Dopiero lata kilka pozniej dostrzeglem jego walory, wczesniej jednak musialem sobie uzmyslowic jaka jest roznica pomiedzy produkcja telewizyjna a kinowa. Z pewnoscia obecnie znacznie latwiej jest tworzyc efekty specjalne (i znacznie nizszym kosztem), stad serial SW moze wyjsc calkiem porzadnie. Tak czy siak trzeba zrozumiec, ze pod wzgledem realizacji nie ma prawa rownac sie z epizodami kinowymi.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 17:01 
Rebel Psychologist

Jeśli porzuciliśmy na chwilę kwestie związane z treścią i jesteśmy już przy temacie formy to myślę, że ludzie z ILM mogą (choć nie muszą) zrewolucjonizować pojęcie efektów specjalnych w produkcjach telewizyjnych. W dobie tak zaawansowanych technologii wizualnych Lucas będzie chciał, aby ten serial stał się wydarzeniem na miarę Grammy (nie jestem pewnien jak się nazwę tej nagrody pisze). Sądzę więc, że serial ten przejdzie do historii nie tylko w oczach fanów, ale i "przeciętnych" widzów.
Jest tylko jedno ALE - to nie może być serial animowany w stylu Clone Wars, który dla mnie jest zrobiony mizernie i z wyjątkowo małym rozmachem jeśli chodzi o efekty wizualne.

Są tu tacy, co zaznali smaku władzy, a teraz innym człekiem gardzą. Jeśli czujesz, że to do Ciebie skierowane...unikaj mnie chłopczyku.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 17:22 

Nie martw się Chabo - ten nowy serial ma być aktorski, nie animowany. Sam GL to oświadczył.

Zgadzam się z tym co napisał zarówno Chabo, jak i Rif.
Co do tworzenia serialu o długości do godziny i częstotliwości wydawania go co parę mięsięcy z efektami specjalnymi wcale takiego wielkiego problemu może nie być... pod warunkiem, że efektów będzie bardzo mało (więcej dekoracji i mniej postaci robionych drogą cyfrową).
Podobno Lucas oznajmił (tak pisali na Bastionie, chyba), że chce zrobić niepowtarzalny, inny od wszystkich serial, gdzie treść byłaby znacznie bardziej ważniejsza od formy. Co IMO wyklucza dużą ilość special efectów.
Jeżeli dotrzyma słowa (szanse są niewielkie, ale zawsze...) to będzie naprawdę świetnie.

Nie ma chaosu - jest harmonia
Nie ma śmierci - jest Moc

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 22:07 
Gungan Kwisatz Haderach

IMO pomysł ciągnięcia serii SW o jednym i tym samym bohaterze w tych samych czasach to kicha.

Czyzby kolega przegabil serie Ongoing/Republic i przygody Quinlana Vosa?
Serial raczej bedzie o Jedi, gdyz jest to juz pewna "marka", ktora ludzie rozpoznaja, chodz ja osobisci wolalbym cos na ksztalt "Kompanii braci" tylko, ze z rebeliantami, nikt nie powie, ze formula nie pasuje

:arrow: Najważniejszy punkt Corusconu, który nigdy się nie odbył
źródło: Informator, strona 4

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 22:58 
Sith

Co do serialu Star Wars. Ja jestem dobrej myśli. Jeżeli ludzie się postarają wyjdzie bardzo dobra rzecz. Jeżeli zrobią to na odwal się, oczywiście będę oglądał, ale napewno nie z dużym zapałem. Boję się również że może z SW zrobić się coś w rodzaju Star Treka (nie żebym nie lubiał ale jakoś odcinkowego niezbyt chciało mi się oglądać). Co do serialu którego odcinek będzie miał godzinę będzie co miesiąc ? Głupi pomysł. Jak na mój gust niech wyjdzie kilkadziesiąt 30 minutowych odcinków puszczanych co tydzień, o wojnach jeszcze przed TPM lub np. w czasach NEJ.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 lis 2004, 23:38 

Ja też chciałabym serial o X-Wingach i o takim prostym tytule mówiącym wszystko: "Eskadra Łotrów". Mógłby łączyć klimat znany z Klasycznej Trylogii z rozmachem i efektami specjalnymi z Nowej Trylogii. Chyba nie wymagam zbyt wiele.

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 00:38 

Widzieliscie dzisiejsze wiesci z Bastionu???
Wiesc systemowa niese ze serial ma opiewac rozwoj Imperium i Rebelii i konflikt miedzy rzeczonymi oczywiscie.
Calosc podobno ma byc robiona cyfrowo na compie a to nie wrozy dobrze!
Wieksze koszta,wiecej pracy,wiecej czasu = mniej odcinkow :(

Dalej twierdze ze wplataja tam watek bahorow Vadera.

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 00:50 
Sith

tremeyne napisał(a):
Wiesc systemowa niese ze serial ma opiewac rozwoj Imperium i Rebelii i konflikt miedzy rzeczonymi oczywiscie.

Dalej twierdze ze wplataja tam watek bahorow Vadera.

Tak ale zauważ że są to plotki. Może wcale tak nie będzie. Nie wiem trzeba czekać. Jeżeli puszczą to w naszej telewizji jaki kanał obstawiacie ?

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 01:09 

tremeyne napisał(a):

Nie nudziło mi się aż tak, żeby tam włazić. :P

Cytuj:

No dobra, przeczytałam to info. Ale jak mam rozumieć umiejscowienie fabuły 20 lat pomiędzy Ep. 3 i 4? ROTS to wydarzenia 18 lat przed ANH, bo wtedy narodzili się Skywalkerowie, a to przecież nie 20 lat. Może się czepiam, a może to jest jakaś niezgodność dająca nadzieję, że te wieści nie są prawdziwe.

Makal Sin napisał(a):
Jeżeli puszczą to w naszej telewizji jaki kanał obstawiacie ?

Nie wiem, ale pewnie będzie to jakiś płatny. :P

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 01:15 

Makal Sin pisze

Cytuj:
Tak ale zauważ że są to plotki. Może wcale tak nie będzie. Nie wiem trzeba czekać. Jeżeli puszczą to w naszej telewizji jaki kanał obstawiacie ?

Niby plotki ale w sumie w tym temacie nimi sie zajmujemy(no, moze je troche racjonalizujemy) :D

Jedi sa cierpliwi ,adepci ciemnej strony mocy niestety nie :twisted:

Stawial bym na TVN albo Polsat choc oczywiscie najpierw pojdzie na Canal+ albo na ktoryms programie Cyfry.
Ja bym sie nie martwil i tak zaraz po emisji pierwszego odcinka w USA bedzie on na sieci a w jakis rok pozniej w ladnym wydaniu DVD za 999.99zl :cry:

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 01:25 
ICO squad

tremeyne napisał(a):

Szef LucasArts wspominal pare tygodni temu, ze powstanie wiecej niz jeden serial. Z czego jeden mialby byc animowany (pomijajac 3 serie CLone Wars), drugi zas z aktorami. Zreszta jakby nie bylo, to Epizody I-III sa filmami z aktorami, ale tworzonymi w jakis 85 % cyfrowo <;)>
Z czasem dowiemy sie wiecej i o to biega by bylo co robic po Zemscie, hehehe

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 01:49 

WHITE_Rider pisze

Cytuj:
...jak mam rozumieć umiejscowienie fabuły 20 lat pomiędzy Ep. 3 i 4? ROTS to wydarzenia 18 lat przed ANH, bo wtedy narodzili się Skywalkerowie, a to przecież nie 20 lat.

Nic sie nieboj, wszystko jest ok, juz spiesze z wyjasnieniami.
Otoz na poczatku utrzymywano ze RotS umiejscowione jest 20 lat BBY(tak chociarzby stoi w timelineach we wczesnych powiesciach z New Jedi Order).Ale pozniej doszla cala masa nowych wydarzen (glownie za sprawa serii Republic i Clone Wars Animated TV Serial) i okazalo sie ze wojna klonow trwala 36 miesiecy pomiedzy AotC a RotS.Z prostego rachunku wiec wynika ze skoro AotC ma miejsce 21.5 roku BBY poczym nastepuja 3 lata(36 miesiecy - just to be sure :D ) wojen klonow to akcja RotS bedzie sie dziala 18.5 roku BBY.
Wiek Luka i Leii sie zgadza.

Rif pisze

Cytuj:
...powstanie wiecej niz jeden serial. Z czego jeden mialby byc animowany (pomijajac 3 serie CLone Wars), drugi zas z aktorami.

Jest juz cos wiadomo o 3 serii Clone Wars oprocz tego ze ma byc?

Tytuł:
PostNapisane: So 27 lis 2004, 02:55 

tremeyne napisał(a):
Nic sie nieboj...

Ja się niczego nie boję.

Cytuj:
Wiek Luka i Leii sie zgadza.

Musi się zgadzać. Zatem w plotce o serialu jest jednak nieścisłość, bo pomiędzy rzeczonymi epizodami nie ma 20 lat przerwy, w której umiejscowiona miałaby zostać jego fabuła. To pozwala mi nie uwierzyć w prawdziwość tej informacji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1