HoloNet.pl

forum fanów Star Wars
Teraz jest Pn 11 gru 2017, 23:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 24 lis 2004, 12:00 

Czy ktos wie co sie stalo z rzeczonym Blackholem po trzech pierwszych zeszytach serii Classic Star Wars Early Adventures???
Czy pojawil sie jeszcze w jakis innych pozycjach??
Niektorzy uwarzaja ze gwardia Carnora Jaxa(stormtrooperzy w czarnych zbrojach) z Crimson Empire to resztki sqadu Blackhola.
Ale oprocz tego nie spotkalem sie z zadnymi nawiazaniami :(

Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 lis 2004, 14:28 

NLoriel napisał(a):
No, Veers akurat - przynajmniej według książki - miał tego pecha, że zginął w akcji. Chociaż oczywiście inne znów źródła twierdzą, że zdążył wyskoczyć.

Dla mnie super :!: W ten sposób Veers zrządzeniem losu beknął za zatajenie (jak wnioskuję) odkrycia słabej strony AT-AT.

tremayne napisał(a):
Jest to Swiatynia Jedi na 100% - ogladnalem ta scene chyba z 20 razy i poruwnalem do scen z TPM i AotC.Doceniam twoj punkt widzenia ale mysle ze Palpatine raczej zrownal by ja z ziemia.Lucas dodal ja aby bardziej zwiazac obydwie trylogie - mojim zdaniem blednie.

OK, w takim razie to świątynia... Jednakże, jak mawia wielu z was :P , nieodgadnione są ścieżki myśli Palpiego. Ponieważ nie ma oficjalnych informacji o zburzeniu jej sprawa jest otwarta i nie można moim zdaniem traktować tego jako błąd merytoryczny/reżyserski.

Baca napisał(a):
A według mnie to kolejna sytuacja pokazująca jak bzdurne jest demonizowanie Imperium. Gdyby Imperium było takie podłe i występne to dbałoby o dokładną indoktrynację każdego szturmowca. Taki nieszczęśnik nie mógłby samodzielnie myśleć tylko salutowałby i chodził na przepustki. W opowiadanku zaś Carida wygląda jak normalny garnizon a szturmowcy na normalnych pechowców, którzy poszli w kamasze.

Przypominam tylko, ze Felth był ochotnikem...
Może i nie pokazano metod totalnej indoktrynacji i prania mózgów, a jedynie ciężki trening na poligonach, za to po raz kolejny mamy okazję przyjrzeć się działaniom prewencyjnym szturmowców. Co prawda puszczenie z dymem domostwa Larsów znamy dobrze z OT, jednak scena ta w sposób symboliczny nawiązuje do bezmyślności i okrucieństwa Imperium. Dla mnie zastepowanie "Policji" oddziałami wojskowymi stacjonującymi w garnizonach nie świadczy o trosce o dobro obywateli, świadczy za to o tym jak bardzo Nowy Ład "popierany" był przez miejscowych, których należało uciszyć, stłamsić...

Baca napisał(a):
O wiele wygodniej byłoby naprawić te niedociągnięcia, ale o tym jakoś niefrasobliwie zapomniano.

Jak ? Montując zamiast nóg repulsory ?

NLoriel napisał(a):
...z drugiej strony, jeśli taki walker sobie uklęknie, to ma gigantyczną martwą strefę w tylnej półsferze

Jak sobie uklęknie na obie pary odnóży zakryje cały spód i odkryty pozostanie jedynie grubo opancerzony grzbiet. A jak już się doszukujemy baboli, to w E5 po przewróceniu walkera za pomocą lin snowspeedery dziwnym trafem nie mają żadnych problemów z "dobieciem" tych leżących mastodontów... Strzelają tak jak wcześniej w górne partie maszyny a ta eksploduje pięknym fajerwerkiem. To co, mam rozumieć że przewrotka po oplątaniu linami tak go nadwerężyła że wystarczyło parę strzałów w korpus???

NLoriel napisał(a):
Tymczasem o szturmowcach wiadomo, że są tak dobrze indoktrynowani, że nie ma najmniejszych szans nawet ich przekupić.

No nie wiem... Co prawda szli do walki jak automaty i byli ponoć ślepo oddani Imperatorowi, ale przecież każdy był tylko człowiekiem i nic co ludzkie nie było im obce (za wyjątkiem współczucia najwyraźniej). Skoro wyżsi rangą funkcjonariusze kombinowali na lewo i prawo jak by tu skubnąć coś dla siebie z poletka Palpiego, to dlaczego szturmowcy mieliby być wyprani z jakichkolwiek emocji czy własnych mysli/pragnień...
Poza tym Felth - co by akurat Anderson nie napisał - nie miał prawa zostać pełnoprawnym szturmowcem po krótkim szkoleniu na pokładzie niszczyciela. Wg. mnie był zwykłym piechociażem a nie szturmowcem (przynajmniej mentalnie). Jego indoktrynacja nie była więc tak ostra jak mniemam.

"Ludzie sÂą jedzeniem, ktĂłre zdecydowaÂło siĂŞ walczyĂŚ. Swoisty ewenement. To, Âże im siĂŞ udaÂło tak ich zaskoczyÂło, Âże do dziÂś nie bardzo w to wierzÂą, toteÂż sÂą wysoce podejrzliwi i nieufni." - Labria

Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 lis 2004, 14:47 
Sith

Mam dwa pytanka mianowicie:
1. W którym roku została wydana poprawiona trylogia ?
2. Czy została ona wydana także na VHS ?

Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 lis 2004, 15:11 

W 1997 roku LucasFilm we współpracy z 20th Century Fox Entertainment wydał na VHS wersję poprawioną, tzw. panoramiczną, zapakowaną w śliczne pudełko, które stoi sobie u mnie na półce z gadżetami :D
Sprzedawali takie w Makro w promocji za 100, ale mieli małą ilość więc wielu się nie załapało...

"Ludzie sÂą jedzeniem, ktĂłre zdecydowaÂło siĂŞ walczyĂŚ. Swoisty ewenement. To, Âże im siĂŞ udaÂło tak ich zaskoczyÂło, Âże do dziÂś nie bardzo w to wierzÂą, toteÂż sÂą wysoce podejrzliwi i nieufni." - Labria

Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 lis 2004, 19:03 

Felth nie był PRAWDZIWYM szturmowcem, dlatego nie przeszedł indoktrynacji typowej dla szturmowców. On został do nich przydzielony za karę i to tuż przed akcją na Tatooine.

"Der ligger alle syv", sagde Ramond
"Alt staar jeg her endnu", sagde Ramond hin unge

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 01:06 
Lord Admirał

Ramond Ulv napisał(a):
Felth nie był PRAWDZIWYM szturmowcem, dlatego nie przeszedł indoktrynacji typowej dla szturmowców. On został do nich przydzielony za karę i to tuż przed akcją na Tatooine.

Do szturmowców 'za karę' i bez brainwashingu?!?!?!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 02:11 

Zastanawialiscie sie kiedys nad odznaczeniami rang imperialnych oficerow???Biorac jako kryterium karty CCG firmy Decipher jest to niezle zagmatwane.
Plytki sa w dwoch lub jednym rzedzie,koloru niebieskiego,jasno niebieskiego,czerwonego lub pomaranczowego.
Klopot w tym ze na zdjeciach jeden oficer np. porucznik ma inne odznaczenia niz drugi porucznik??
Ktos wie jak to wyglada???
Z moich obserwacji rangi oficerskie sa jak nastepuje:
Lieutenant(porucznik)
Captain
Major
Commander
Colonel
General lub Admiral
Grand General lub Grand Admiral
Moff
Grand Moff
Ultra Grand Moff :lol: nie moglem sie oprzec
Gdzies tam miedzy rangami powinien byc jeszcze Chief i Warrant Officer,tylko nie wiem gdzie.
Ktos sie orientuje jakie odznaczenia nosi dana ranga???
Jeszcze jedna kwestia - mundury!Biale to wielcy admiralowie,bialo czarne tp oficerowie z Imperial Security Bieuro(ISB),a czarne i szare(pod swiatlo zielone lub khaki) to mundury jakiego rodzaju wojsk??Czarne to chyba marynarka ale admiralowie nosza szare.

Wie ktos moze o co biega???

Edit by Mike:

Porucznik pisze sie przez "u"

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 08:04 
ICO squad

NLoriel napisał(a):
I tu jest właśnie trzon głupoty tego opowiadania. Gdyby Felth był normalnym żołnierzem armii, to cała historia była by nawet prawdopodobna. Tymczasem o szturmowcach wiadomo, że są tak dobrze indoktrynowani, że nie ma najmniejszych szans nawet ich przekupić. Prawie jak klony <;)>

No właśnie, ale przekupić. A nie lecieć samemu - hejdo mam coś dla was- :roll:
Czasy idealizmu dawno się skończyły zwłaszcza, że Felth tak naprawdę nie miał powodów. No chyba tylko z zemsty, że go wyrzucili.

tremeyne napisał(a):
Czy ktos wie co sie stalo z rzeczonym Blackholem po trzech pierwszych zeszytach serii Classic Star Wars Early Adventures???
Czy pojawil sie jeszcze w jakis innych pozycjach??
Niektorzy uwarzaja ze gwardia Carnora Jaxa(stormtrooperzy w czarnych zbrojach) z Crimson Empire to resztki sqadu Blackhola.

Ten temat też gdzieś się kisi. Ale wnioski z niego były takie, jeśli pamiętam dobrze, że ci carnorowi to byli jacyś przebierańcy w malowanych zbrojach z jajek z niespodzianką.

izi napisał(a):
Dla mnie super W ten sposób Veers zrządzeniem losu beknął za zatajenie (jak wnioskuję) odkrycia słabej strony AT-AT.

No teoretycznie. Bo nie wiemy czy naprawdę opuścił tonący okręt. Poza tym nie ma też dowodów, że Vader wiedział, że Veers wiedział, że Davin Felth wiedział, że AT-AT mają defekt, a Felth powiedział o tym Veersowi, który z kolei nie powiedział Vaderowi. 8)

izi napisał(a):
Przypominam tylko, ze Felth był ochotnikem...
Może i nie pokazano metod totalnej indoktrynacji i prania mózgów, a jedynie ciężki trening na poligonach, za to po raz kolejny mamy okazję przyjrzeć się działaniom prewencyjnym szturmowców. Co prawda puszczenie z dymem domostwa Larsów znamy dobrze z OT, jednak scena ta w sposób symboliczny nawiązuje do bezmyślności i okrucieństwa Imperium. Dla mnie zastepowanie "Policji" oddziałami wojskowymi stacjonującymi w garnizonach nie świadczy o trosce o dobro obywateli, świadczy za to o tym jak bardzo Nowy Ład "popierany" był przez miejscowych, których należało uciszyć, stłamsić...

Ale jego zamiary pozwalają nam stwierdzić, że wiązał duże nadzieje z wojskiem i szukał w nim rozwoju.
Co do puszczania z dymem farmy Larsów i niejasności z tym związanych zapraszam do "tematów z Czulem", tam "Imperialny Spisek" szeroko o tym mówił. :D To jest chyba w I'mperium vs. rebelia raz jeszcze', bo powtarzać nie zamierzam. :P

izi napisał(a):

Bo ja wiem - ja nic nie wiem. Ja tu jestem od rzucania dobrych pomysłów. 8)
Ale jeśli już ewentulnie pomyśleć o jakimś dodatkowym uzbrojeniu zdolnym pokryć ogniem te obszary. Albo po prostu korzystać z osłony myśliwców, której na Hoth nie było. :roll:

tremeyne napisał(a):
Moff
Grand Moff

:roll: :roll: :roll:
Przypominam, że Moff to tytuł przynależny wysokiemu urzędnikowi kierującemu Sektorem. To tytuł cywila.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 11:37 
Lord Admirał

izi napisał(a):

...i w ten sposób otrzymujesz ubrikianowską Latającą Fortecę. Nihil novi sub solem <;)>

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 12:22 

Baca pisze

Cytuj:
Przypominam, że Moff to tytuł przynależny wysokiemu urzędnikowi kierującemu Sektorem. To tytuł cywila.

Nie jestem do konca przekonany czy czlowiek w mundurze z odznaczeniami wojskowymi, dowodzacy stacja bojowa zdolna do niszczenia planet jest cywilem - raczej nie.
Pozatym Tarkin byl dobrym taktykiem wojskowym(umiejetnosc niecodzienna dla cywila)co mozna chociazby zobaczyc w jednej z ksiarzek Jedi Academy Trilogy(nie pamietam dokladnie w ktorej)kiedy tarkin ocenia taktyczne cwiczenia kadetow na Caridzie(w ten sposob zreszta poznal Dalle).
Imperium bylo bardzo zmilitaryzowane a co za tym idzie zchierarchizowane,wiekszosc prominetnych postaci byla wojskowymi.Po rozwiazaniu senatu nie zostalo wielu politykow sensu stricte, ci ktorzy zostali musieli sie zaadaptowac do Nowego Ladu.Kazdy z admiralow,generalown i moffow tudziez grand admiralow,generalow i moffow musial byc po trosze politykiem zeby utrzymac sie na swojim WOJSKOWYM stanowisku!
Moffowie nie byli cywilami w zadnym wypadku.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 12:39 
ICO squad

tremeyne napisał(a):
Nie jestem do konca przekonany czy czlowiek w mundurze z odznaczeniami wojskowymi, dowodzacy stacja bojowa zdolna do niszczenia planet jest cywilem - raczej nie.

CUSWE -
"Moff
an Imperial governor, presiding over a sector of the galaxy. All the planetary governors in the sector report to the Moff. Each Moff is also assigned a military force to maintain order in his sector."

Był cywilem, ale miał uprawnienia do zarządzania wojskami mu podległymi. Przecież Pellaeon w NEJ o Radzie Moffów mówił jako o zgrai cywili laików, oczywiście niedokładnie przytoczyłem jego słowa :P .

tremeyne napisał(a):
Poza tym Tarkin byl dobrym taktykiem wojskowym(umiejetnosc niecodzienna dla cywila) co mozna chociazby zobaczyc w jednej z ksiażek Jedi Academy Trilogy(nie pamietam dokladnie w ktorej)kiedy Tarkin ocenia taktyczne ćwiczenia kadetow na Caridzie(w ten sposob zreszta poznal Daalę).

Jest takie powiedzenie - Nie trąba czyni słonia.
Nie każdy cywil jest dobrym strategiem, ale i nie każdy wojskowy. To chyba jasne. A było to wspomniane chyba w Jedi search.

tremeyne napisał(a):
Imperium bylo bardzo zmilitaryzowane a co za tym idzie zchierarchizowane, wiekszosc prominetnych postaci byla wojskowymi.

Ale nie moffowie. Oni byli cywilami, jakkolwiek by to nie wyglądało. Moff nie był stopniem wojskowym. Pan Kwaśniewski także jest nominalnie zwierzchnikiem sił zbrojnym w Polsce i co ? Jest wojskowym ? Oczywiście, że nie. Mechanizm ten sam.

tremeyne napisał(a):
Po rozwiazaniu senatu nie zostalo wielu politykow sensu stricte, ci ktorzy zostali musieli sie zaadaptowac do Nowego Ladu. Kazdy z admiralow, generalow i moffow tudziez grand admiralow,generalow i moffow musial byc po trosze politykiem zeby utrzymac sie na swoim WOJSKOWYM stanowisku!

Przede wszystkim ci panowie musieli być kompetentni, utalentowani i mieć szczęście (Napoleon zawsze pytał o oficerów mających awansować czy mają szczęście). Polityką wojskowy zajmować sie nie musi bo to jest rola polityków i dyplomatów.
Zaś Caps Lock w odniesieniu do moffów jest zupełnie zbędny. 8)

tremeyne napisał(a):
Moffowie nie byli cywilami w zadnym wypadku.

Byli i to jest oficjalnie potwierdzone. Skończ to wreszcie, bo robisz się irytujący.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 13:33 

Baca pisze

Cytuj:
Pan Kwaśniewski także jest nominalnie zwierzchnikiem sił zbrojnym w Polsce i co ?

Wiedzialem ze ktos przytoczy ten argument.Nasz jasnie oswiecony prezydent stoji na czele sil zbrojnych kraju jak wiekszosc glow panstawa na swiecie.Racja ,ale nasz prezydent nie nosi wojskowego munduru z odznaczeniami!!!
Trafniej bybylo gdybys przyrownal Tarkina do Jaruzelskiego.

Jak Tarkin czy inni Moffowie moga byc cywilami skoro nosza wojskowe odznaczenia i tezsame mundury??!!??

Baca pisze

Cytuj:
Zaś Caps Lock w odniesieniu do moffów jest zupełnie zbędny.

Ja uzywam shifta - szybciej i latwiej

Baca pisze

Cytuj:
Przede wszystkim ci panowie musieli być kompetentni, utalentowani i mieć szczęście (Napoleon zawsze pytał o oficerów mających awansować czy mają szczęście). Polityką wojskowy zajmować sie nie musi bo to jest rola polityków i dyplomatów.

Dlatego skonczyl na St.Helena (Bonaparte oczywiscie)

Wojskowy na wysokim stanowisku politykiem byc musi!!!Jest to chyba oczywiste, wyobraz sobie jakby potoczyly sie losy Imperium gdyby grand admiral Thrawn a pozniej Pellaeon nie byli rowniez politykami.
Jak nazwiesz to co grand admiral Gillad Pelaeon uprawia(bez skojarzen prosze)z Leia Organa - Solo w NJO(New Jedi Order) konkretnie w Force Heretic I: Remnant jak nie pertraktacjami politycznymi???Albo jak Pellaeon wynegocjowal pokoj z Nowa Republika w Vision of the Future, to tez dzialanie polityczne.Wojskowy u szczytu hierarhii musi miec powiazania polityczne i sam musi byc politykiem,wszystkie zakulisowe intrygii i knowania - to wszystko jest potrzebne zeby zostac na samym szczyce.

Tylko mi nie mow ze grand admiral to nie jest stopien wojskowy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 13:52 
ICO squad

tremeyne napisał(a):
Wiedzialem ze ktos przytoczy ten argument.Nasz jasnie oswiecony prezydent stoi na czele sil zbrojnych kraju jak wiekszosc glow panstwa na swiecie. Racja, ale prezydent nie nosi wojskowego munduru z odznaczeniami !!!
Trafniej bybylo gdybys przyrownal Tarkina do Jaruzelskiego.

Jak Tarkin czy inni Moffowie moga byc cywilami skoro nosza wojskowe odznaczenia i tez same mundury??!!??

Michael Jackson też ma kolekcję mundurów wojskowych z różnych krajów, a jest ani prezydentem, ani wojskowym. Do generała Wojtka właśnie porównać nie można bo generał Wojtek był żołnierzem a Tarkin nie. A że Wilhuff nosi baretki to miej pretensje do Lucasa. Tarkin jak każdy moff większy czy mniejszy jest cywilem. I nie zmienią tego żadne twoje domniemania bo to jest fakt i w ogólę zaraz zerwę pax romana.

tremeyne napisał(a):
Dlatego skonczyl na St.Helena (Bonaparte oczywiscie)

Nie dlatego, ale o wiedzę na ten temat nawet cię nie podejrzewam.

tremeyne napisał(a):
Wojskowy na wysokim stanowisku politykiem byc musi !!!

Wiesz to nie jest takie trudne. Naprawdę nie potrzeba specjalnych umiejętności poza wolą debili, którzy kogoś wybiorą.

tremeyne napisał(a):
Jak nazwiesz to co Grand Admiral Gilad Pelaeon uprawia(bez skojarzen prosze)z Leia Organa - Solo w NJO(New Jedi Order) konkretnie w Force Heretic I: Remnant jak nie pertraktacjami politycznymi???

Ale był główno dowodzącym floty imperialnej, ich negocjacje dotyczyły stanu wojny przecież proste, że sam o czymś decydował. Zresztą z kim Leia mogłaby dyskutować jako przedstawicielka GFFA jeśli nie z głównodowodzącym Imperium ?

tremeyne napisał(a):
Albo jak Pellaeon wynegocjowal pokoj z Nowa Republika w Vision of the Future, to tez dzialanie polityczne. Wojskowy u szczytu hierarhii musi miec powiazania polityczne i sam musi byc politykiem,wszystkie zakulisowe intrygii i knowania - to wszystko jest potrzebne zeby zostac na samym szczyce.

No to bardzo ładne co mówisz, ale nie ma żadnego powiązania ze sprawą, o którą dysputa się toczy. To jest nieistotne czy Pellaeon stał się politykiem czy nie. Możesz być i politykiem i wojskowym, i wojskowym i politykiem. Ale żadna miarą nie można nazywać cywila wojskowym. Bo moffowie nie są wojskowymi - ubierają się w mundury, zgoda; mają władzę nad wojskiem, zgoda; ale nominalnie są tylko, tylko i wyłącznie administratorami. Moff to nie stopień wojskowy i tego nie zmienisz jak bardzo byś chciał, no chyba, że Gluś zmieni.

tremeyne napisał(a):
Tylko mi nie mow ze Grand Admiral to nie jest stopien wojskowy.

Kolejny spryciarz co "wie" co ja myślę, wiem, czuję... do znudzenia :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 14:21 

Zaczniemy od konca

Baca pisze

Cytuj:
Kolejny spryciarz co "wie" co ja myślę, wiem, czuję...

''Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem" - Eldo - to ludzie sluchaja hip - hopu.

Baca pisze

Cytuj:
To jest nieistotne czy Pellaeon stał się politykiem czy nie

A jednak jest to istotny argument w swietle twoich wywodow o tym ze wojskowy polityka zajmowac sie nie musi bla bla bla.

Baca pisze

Cytuj:
Zresztą z kim Leia mogłaby dyskutować jako przedstawicielka GFFA jeśli nie z głównodowodzącym Imperium

No wlasnie tylko z Pellaeonem, wiec jest to kolejny argument ze wojskowy politykiem byc musi!

Baca pisze

Cytuj:
Nie dlatego, ale o wiedzę na ten temat nawet cię nie podejrzewam.

A powinnienes, nie ty jeden znasz historie jest to wiedza ogolnie dostepna, zaden powod zeby sie szczycic!
Kazdy przecietnie wyedukowany czlowiek wie ze podczas stu dni Napoleon I Buonaparte dostal w tylek pod Waterloo od ksiecia Wellingtona i generala Bluchera 18.VI.1815
Moje stwierdzenie mialo zilustrowac glupote doboru oficerow na podstawie szczescia!!!

Baca pisze

Cytuj:
Michael Jackson też ma kolekcję mundurów wojskowych z różnych krajów, a jest ani prezydentem, ani wojskowym

Myslisz ze Tarkin lubil sie przebierac w mundurki??Moze nawet w mundur admiral Dalli???[/list][/u]

Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004, 15:18 
ICO squad

Baca napisał(a):
Moff to nie stopień wojskowy i tego nie zmienisz jak bardzo byś chciał, no chyba, że Gluś zmieni.

Imperium bylo dyktatura wojskowa, a nie cywilna. Moff byl stopniem wojskowym.

"The supreme commander of a Sector Group is a Moff, the military official who governs the sector politically as well as martially. Higher commands are given to Grand Moffs, who possess the equivalent of several sector groups for the purpose of pacifying temporary territories called Priority Sectors."

Polecam lekture http://www.theforce.net/swtc/insignia/badges.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1