Dlaczego warto pić wyciskane soki?

DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE – dzięki temu, że w surowych sokach nie będzie błonnika można oczekiwać, że będą one gwarantować oczyszczenie organizmu. Proces oczyszczenia układu pokarmowego, a w szczególności jelit pozwala nam na oczyszczenie umysłu i poprawia nastrój. Oczyszczanie usprawnia nam również procesy metaboliczne, które będą funkcjonować dzięki temu zdecydowanie lepiej.

ENERGIA DO ŻYCIA – żywe rośliny mają w sobie wiele naturalnych składników, które będą korzystne dla naszego zdrowia. Siła życiowa to naturalna cecha, która będzie zanikać, gdy przetwarza się owoce i warzywa. PRZECIWUTLENIACZE – w składzie owoców i warzyw znajdują się liczne przeciwutleniacze. Te substancje będą chronić przed pojawieniem się wolnych rodników, które niszczą komórki. Mogą one zwiększać podatność na nowotwory. Warzywa i owoce to źródło cennych składników. Można tutaj sięgnąć po takie propozycje jak: acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki,maliny, truskawki,czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

CUKRY NATURALNE – znajdujące się w owocach i warzywach naturalne cukry mają wiele cennych witamin i składników mineralnych oraz enzymów, których w cukrze ze sklepu nie będzie. Naturalny cukier daje nam dużo energii i dodatkowo nie będzie się wiązał ze spożywaniem dodatków chemicznych i tłuszczów.

CHLOROFIL – będzie występował w zielonych roślinach, wspiera organizm w tworzeniu hemoglobiny, która odpowiada za transport tlenu do komórek. Dlatego ważne będzie picie soku z zielonych roślin, ponieważ jest on szczególnie zdrowy. Jest wiele aspektów, które mogą przemawiać za spożywaniem takich warzyw czy owoców. Z takich soków będziemy mieli wiele energii a nasze procesy trawienne będą przebiegać lepiej. Włącznie takich składników będzie bez wątpienia pozytywnym rozwiązaniem, które wielu osobom przypadnie do gustu. Warto więc sięgać po naturę, ponieważ jest ona dla nas bardzo cenna. i to co nam gwarantuje będzie wielkim wsparciem dla naszego organizmu, dlatego warto z tego korzystać.