Jak dbać o włosy latem? Praktyczne wskazówki

Jak dbać o włosy latem? Praktyczne wskazówki

Jak dbać o włosy latem? To pytanie pojawia się niezwykle często, gdy temperatury szybują wysoko w górę, a słońce i upał zaczynają nam towarzyszyć każdego dnia. I jest w pełni uzasadnione, bowiem latem ważna jest nie tylko ochrona skóry, ale również włosów, które tak samo wystawione są na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Promienie słoneczne, choć mają pozytywny wpływ na naszą urodę, ale i samopoczucie oraz zdrowie, w nadmiarze mogą nam zaszkodzić. Nadmierna ekspozycja na słońce może pogorszyć nie tylko kondycję skóry, ale również włosów. Jak do tego nie dopuścić? W jaki sposób zatroszczyć się o kosmyki w trakcie upałów?

Jak dbać o włosy latem i dlaczego należy to robić?

Jak dbać o włosy latem? Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego należy to robić i warto to zrobić jak najszybciej, zanim kondycja i wygląd kosmyków ulegną pogorszeniu, gdyż wówczas jedynym ratunkiem może okazać się cięcie lub specjalistyczne i kosztowne zabiegi w salonach fryzjerskich.

Promienie UV, zwłaszcza w nadmiarze, negatywnie oddziałują nie tylko na skórę ciała, ale również na włosy. Brak zabezpieczenia i ochrony kosmyków sprawi, że staną się one nie tylko przesuszone czy matowe, ale jednocześnie bardziej kruche, osłabione oraz łamliwe. Będą pozbawione blasku oraz energii.

Co ważne, latem należy zabezpieczyć kosmyki nie tylko przed słońcem, ale też przed wodą morską oraz chlorowaną. Odpowiedniej ochrony wymaga również skóra głowy, która tak samo jak włosy, narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Słońce narusza naturalną barierę ochronną włosa, co prowadzi do jego przesuszenia oraz osłabienia. Bardzo często w trakcie sezonu wakacyjnego, ale i po nim, zauważamy, że pasma stały się jaśniejsze. Jest to niestety bardzo zła wiadomość, gdyż prawdopodobnie doszło już do uszkodzenia włókien keratynowych, przez co kondycja kosmyków będzie się pogarszać.

Zatem: jak dbać o włosy latem? Przede wszystkim należy stosować kosmetyki, które wzmocnią ich strukturę i odpowiednio zabezpieczą pasma. Produkty powinny działać nawilżająco i odżywczo – również na skórę głowy. Kosmetyki, które pozwolą Ci zadbać o włosy w sezonie wakacyjnym, odnajdziesz na stronie drogerii https://horex.pl/. Z dalszej części artykułu dowiesz się, co powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce w trakcie słonecznych i upalnych dni.

Pielęgnacja włosów latem – o tym musisz pamiętać!

Jak dbać o włosy latem? Jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić dla swoich kosmyków, by ochronić je przed osłabieniem i przesuszeniem. Jeśli zatem zależy Ci, by ich kondycja nie uległa pogorszeniu, koniecznie wprowadź w życie kilka prostych trików.

Najłatwiejszym sposobem na ochronę włosów przed słońcem, jest ich zabezpieczenie za pomocą kapelusza bądź chusty. Kolejną kwestią jest pielęgnacja, która latem musi być ukierunkowana na intensywne nawilżenie, odżywienie oraz regenerację. Stosowane kosmetyki powinny działać odbudowująco i wzmacniająco. Najlepiej, gdyby były to produkty z filtrami UV – bardzo często posiadają je mgiełki ochronne i odżywki do włosów bez spłukiwania.

Nie należy przy tym zapominać również o skórze głowy, którą powinniśmy precyzyjnie oczyszczać. Warto postawić na produkty, które działają łagodząco, kojąco i przynoszą skórze głowy równowagę.

Pamiętajmy też, że latem szczególnie należy skupić się na odżywkach i maskach. Dobre efekty przyniesie również olejowanie włosów, bowiem oleje z założenia stworzą na powierzchni kosmyków film ochronny, a przy tym będą wspomagać kompleksową regenerację włosów.

Latem, jak już wspomniano, należy zabezpieczyć włosy nie tylko przed słońcem, ale również przed wodą morską oraz chlorowaną. Prostym trikiem jest zwilżanie kosmyków przed kąpielą.

Wilgotne pasma w mniejszym stopniu będą wchłaniać wodę morską czy chlorowaną, jednak niezależnie od tego warto stosować również produkty, np. naturalne oleje, które utworzą na powierzchni włosów warstwę ochronną, która dodatkowo będzie przeciwdziałać utracie nawilżenia, ale też będzie barierą przed przedostawaniem się do wnętrza włosów szkodliwych i niepożądanych składników.

Jak dbać o włosy latem? – o tym też pamietaj.

W sezonie letnim warto też zrezygnować z farbowania włosów. Słońce i tak spowoduje szybsze blaknięcie koloru, a nie jest tajemnicą, że koloryzacja nie jest obojętna dla kosmyków. Osłabiając je w ten sposób sprawiamy, że włosy narazimy jeszcze bardziej na negatywne działanie promieni słonecznych. Warto też zastanowić się nad ograniczeniem bądź wyeliminowaniem suszarki oraz prostownicy.

Jak dbać o włosy latem? Regularnie i kompleksowo! Tak, by zabezpieczyć je przed zmiennymi warunkami pogodowymi, a więc słońcem, wysoką temperaturą, wodą morską i chlorowaną, a nawet wiatrem. Jeśli nie chcesz, by Twoje włosy stały się suche, łamliwe, kruche i pozbawione życia, koniecznie w trakcie sezonu wakacyjnego, musisz poświęcić im nieco więcej uwagi.