Pożyczki bez BIK – czy chwilówka bez BIK może uratować nasze finanse?

Masz przestój w pracy? Zarabiasz mało? Masz nagły zakup, którego nie możesz odłożyć w czasie? Może się zdarzyć, iż pożyczki bez bik to produkt skierowany szczególnie do Ciebie.
Wybierając produkt tego typu masz większą szansę, iż nie dostaniesz decyzji odmownej. Instytucja nie będzie raczej sprawdzała Twojej historii spłaty w BIK oraz zdolności kredytowej. Zbędne mogą się okazać także zaświadczenia o dochodach. Warto niestety zwrócić uwagę na to, że pożyczki pozabankowe to produkt o wysokiej cenie. Koszty okołokredytowe nie należą do najtańszych. Co ważne, zdarza się, że czasami transze należy zwracać w odstępach tygodniowych, a nie, jak się już nauczyliśmy w produkcie pożyczki udzielanej w banku, w miesięcznych. Dla osób, które mają pracę dorywczą jest to rewelacyjne rozwiązanie. Dla osób, które jednakże dostają pensję w odstępach miesięcznych może stanowić ono specyficzny problem. Ciężko jest niestety gospodarować budżetem domowym w taki sposób, aby co tydzień być w stanie przesunąć jego część na zwrot pożyczki. Należy dobrze się zastanowić przed zaciągnięciem takiego zobowiązania, aby nie mieć jeszcze większych trudności ze zwrotem pożyczki.

Musisz pamiętać, iż pożyczki pozabankowe to produkt bardzo zróżnicowany w wielu firmach pozabankowych. Na wyjątkową uwagę zasługują oferty w SKOK-ach. Jest to również instytucja pozabankowa, charakteryzuje się jednak zupełnie inną polityką względem swoich klientów. Tutaj rzetelnie sprawdzana jest posiadana przez Ciebie historia zobowiązań w BIK oraz możliwość kredytowa. Koszt pobrania pożyczki będzie jednak znacznie niższy, bardzo konkurencyjny do kredytów, które możesz zaciągnąć w klasycznych bankach komercyjnych. W związku z tym, jest rozwiązaniem ciekawszym niż pozostałe produkty pozabankowe.