Praca i kariera – Curriculum Vitae (CV) na poziomie

Pierwszą, najczęściej spotykaną, formą kontaktu pracodawcy z absolwentem poszukującym po studiach zatrudnienia jest curriculum vitae (CV), czyli przesłany na adres firmy dokument przybliżający ewentualnemu przełożonemu naszą sylwetkę. A skoro tak, nie może dziwić, że ten bezduszny wydawałoby się dokument może mieć ogromny wpływ na nasze życie zawodowe.

Wszak nie od dziś wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. I nie chodzi tu tylko o samą treść, bo ona wiadomo – ma być wyczerpująca, pisana językiem korzyści dla pracodawcy i zachęcająca. Równie dużą uwagę należy przywiązywać do szaty graficznej życiorysu. Eksperci od lat doradzają by stosować przy tworzeniu CV odpowiedniej czcionki, załączyć dopieszczone, starannie wybrane zdjęcie, należycie i czytelnie sformatować tekst.

Prawidłowo sporządzone Curriculum Vitae na pewno nie pozostanie obojętne, a jeśli dodatkowo mamy w nim się czym pochwalić, wówczas możemy być przekonani, że sukces w postaci zdobycia upragnionej posady jest naprawdę bliski. Tym bardziej, że w ostatnich latach wzrostu gospodarczego praca aż czeka na człowieka.