Studia – Nie tylko książki i wykłady

Okres studiów to dobrych kilka lat młodego życia, które możemy wykorzystać w bardzo różny sposób. Dla powodzenia naszego zdrowia psychicznego oraz poszerzania horyzontów nie powinniśmy się ograniczać jedynie do wkuwania zadanych formułek, uczestnictwa w zajęciach i dzielnego zdawania egzaminów. Warto też korzystać z tego czasu w innych wymiarach.

Być może przyda się to nam wtedy, gdy będziemy szukali swojego szczęścia na rynku pracy. Szukajmy więc inspiracji wśród swoich wykładowców oraz licznych znajomych. Korzystajmy z ich doświadczeń, czasami nawet wprost formułowanych podpowiedzi. Bywajmy na konferencjach, szkoleniach, także tych formujących nasze „miękkie” umiejętności. Angażujmy się w życie organizacji studenckich, pomagajmy przy organizowanych przez nie imprezach.

Korzystajmy z ofert programów unijnych, które często za niewielkie pieniądze pomogą nam zwiedzić kawał świata. Oczywiście, nie ma gwarancji, że dzięki takiej postawie uzyskamy w przyszłości naprawdę fascynującą pracę. Być może jednak nam to pomoże. Dlaczego nie?