Konfiguracja programu uTorrent

uTorrent to jest tak naprawdę doskonały przykład na to, jak można czerpać wiele korzyści z samego faktu istnienia sieci. Daje nam to duże możliwości w przypadku chęci ściągania plików, które akurat być może są nam niezbędne w danej chwili. Wystarczy po prostu przynależeć do grupy użytkowników programu potocznie zwanego Torrentem i możemy już w tej chwili wymieniać się plikami jak tylko chcemy. Jest to bardzo praktyczne i wygodne urządzenie. Każdy z nas może być i dawcą plików i ich biorcą, gdyż każdy plik, który ściągniemy jest automatycznie prze nas również udostępniony dla innych użytkowników.

Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy dany plik, który chcemy, lub planujemy ściągnąć udostępnia jak najwięcej komputerów, a raczej użytkowników. Wówczas plik przez nas pożądany ściąga się w bardzo krótkim czasie, szybko i sprawnie, tak, jak każdy z nas by pożądał. Torrent to jest naprawdę bardzo przydatny program, z którego może korzystać każdy z nas, a im nas jest więcej, tym lepiej, bo wówczas każdy z nas ma zyski i z większych możliwości ściągania plików ii i szybszego wykonywania danych przez nas poleceń, poza tym poszerza się tak zwana biblioteka dostępnych plików, więc wszyscy powinniśmy być zadowoleni, gdyż nikt nie pozostaje bez korzyści, a raczej wszyscy je odnosimy na każdym kroku. Odnośnie ściągania  plików, to każdy z nas ma oczywiście do tego prawo, ale jeżeli wcześniej odbędzie się konfiguracja sieci. Przecież nie każdy pierwszy lepszy użytkownik sieci internetowej może od razu przynależeć do społeczności U torrentów i automatyczni pobierać pliki i je udostępniać. Oczywiście poza odpowiednią rejestracją no i chęcią przynależenia do tej grupy. Nic prostszego, jak po prostu to uczynić i czerpać korzyści.

Należy oczywiście pamiętać, że aby móc ściągać większą ilość plików należy również więcej wysyłać, jak to się mówi: „coś za coś”, albo „nie ma nic za darmo”. Ale cóż, takie są realia i to nie tylko w społeczności użytkowników U torrentów, ale i na całym świecie. Wracając jednak do tematu konfiguracji połączenia, to należy pamiętać i wiedzieć, że ilość plików, inaczej ich pojemność, czy wielkość jest bardziej ograniczona w przypadku, gdy to my pliki udostępniamy, w przypadku zaś, gdy je pobieramy, jest to mniej restrykcyjne działanie i mnie wymaga zachodu, ponieważ już szybkość tego pobierania może być większa w przypadku, gdy z programu korzysta wielu użytkowników i jeszcze najlepiej, aby to oni posiadali pożądany przez nas plik, wówczas pobieranie, a raczej jego czas będzie bardzie szybszy i sprawny. Wówczas stanie się to idealnie dopracowanym procesem. Odnośnie tej konfiguracji połączeń to warto nam wiedzieć, że nie jest to na tyle skomplikowana kwestia, której ewentualnie moglibyśmy się obawiać, ponieważ jest opcja tak jakby wbudowana w podstawowe właściwości programu i działa ona powiedzmy, że automatycznie.

Należy jednak pamiętać, że wiele też zależy od naszych ustawień i od tego, jak wszystkie funkcje ze sobą zsynchronizujemy w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Musimy pamiętać, że jest to program stworzony i przemyślany między innymi z myślą właśnie o nas, o użytkownikach i nie należy się jego bać, przerażać nim, czy po prostu nie używać, a po prostu spokojnie się jego uczyć, uczyć się jego zasad, jego działania. To naprawdę nie jest nic skomplikowanego, ciężkiego, czy niemożliwego do ogarnięcia, jest to narzędzie idealne dla każdego użytkownika komputera i internetu, bo chyba nie ma osób, które nie ściągałyby różnego rodzaju i typów plików.