Uniwersalny notebook do celów biznesowych. Jaki laptop do pracy i biura?

Biznesowy i mobilny notebook

HP EliteBook 840 reklamowany jest jako notebook idealny. Zarówno pod względem wydajności, jak i mobilności użytkowania. Jednakże czy nie są to standardowe zapewnienia producentów, mające wyłącznie podbić sprzedaż danego produktu? Czy może zawierają w sobie faktyczne odbicie w rzeczywistości? Model ten należy do grupy notebooków EliteBook wysłanych na rynek przez firmę HP, które charakteryzuje głównie biznesowe przeznaczenie oraz lekka obudowa mająca korzystnie wpływać na użytkowanie laptopa w każdych warunkach. Pod tym względem jest to zdecydowania metamorfoza na plus, w porównaniu do modelów starszych określanych często jako toporne i męczące w korzystaniu z nich.

Przykład laptopa zawierającego wszystkie niezbędne elementy do pracy?

Model ten zdecydowanie przykuwa na plus pod względem wizualnym. Opływowa i elegancka obudowa cieszy oko i zachęca do zakupu – odcień laptopa jest matowy, a samo logo ma metaliczny błysk, co zwraca na nie uwagę. HP EliteBook 840 w formie złożonej ma około 2 centymetrów wysokości, a w porównaniu do starszych propozycji jest zdecydowanie bardziej lekki, a co za tym idzie przenośny. O dziwo, pomimo sporej utraty wagi, notebook ten nadal charakteryzuje się niezwykłą solidnością wykonania – co powoduje, iż żadne odgięcia czy nagięcia plastików nie są zauważalne. Co ciekawe, model ten posiada również możliwość zamontowania drugiej baterii, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedłużyć jego czas działania podczas braku dostępu do gniazdka. Dodatkowym atutem jest podświetlana klawiatura, która ułatwi nam pracę w nocy lub w pomieszczeniach o ograniczonych źródle światła.

Podsumowując HP EliteBook 840 jest przykładem laptopa niezwykle solidnego, w którym zalety przewyższają wady. Jego głównymi zaletami są przede wszystkim: atrakcyjna wizualnie obudowa oraz wysoka funkcjonalność i niska waga. Do wad zaliczyć można problemy z chłodzeniem – co w przypadku dłuższego użytkowania może przyczynić się do obniżenia komfortu pracy, potrzebna może okazać się podkładka chłodząca – oraz przeciętne parametry samej matrycy.